Firma Plast-Box zwiększa dostawy opakowań dla przetwórców warzyw

Autor: www.sadyogrody.pl 03 lutego 2015 13:31

Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych wytwórców opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, rozszerza współpracę z producentami kiszonek, kapusty i ogórków kiszonych, surówek oraz sałatek. Dostawy opakowań dla nich były o 61 proc. wyższe w 2014 r. w stosunku do poprzedniego roku. Jednocześnie o 31 proc.r/r wzrosły obroty Plast-Boxu z tytułu współpracy z firmami przetwórstwa warzywnego. W 2015 r. roku słupska firma spodziewa się kontynuacji tych trendów.

Współpraca Plast-Boxu z producentami kiszonek, kapusty i ogórki kiszonych, surówek oraz sałatek sięga już kilkunastu lat. Odbiorcami słupskiej spółki są najczęściej polskie firmy rodzinne z wieloletnią tradycją. W ubiegłym roku ich produkty w opakowaniach Plast-Boxu można było zobaczyć w wielu sieciach handlowych takich jak Kaufland, Tesco, E.Leclerc, Biedronka, Netto czy Makro. Duże dostawy wiader – szczególnie pięcio- i dziesięciolitrowych – trafiają też do sieci spożywczych hurtowni. Plast-Box zamierza nadal rozwijać współpracę z tą branżą, w planach jest także wprowadzenie nowych projektów opakowań dla niej.

Plast-Box SA jest jedną z najnowocześniejszych firm w Europie zajmujących się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych. Spółka posiada fabryki w Polsce i na Ukrainie. Spółka istnieje od 1983 r. Od 2004 r. jest notowana na GPW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM