Firma Jantoń wprowadziła system zarządzania Lean Management

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 04 listopada 2015 11:13

Spółka Jantoń wdrożyła system zarządzania Lean Management. Firma wprowadza kolejne procesy, które mają na celu wzrost efektywności produkcji oraz jakości pracy w przedsiębiorstwie.

Lean Management to sposób zarządzania polegający na ciągłym doskonaleniu procesów poprzez m.in. ograniczenie zbędnych operacji w procesie produkcji oraz dbałość o jakość produktów przy zachowaniu niskich kosztów wytwarzania.- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie procesu Lean ponieważ chcieliśmy zoptymalizować przede wszystkim procesy produkcji – mówi Jacek Jantoń, prezes Jantoń S.A . Sp.k.

Jednym z priorytetów firmy było skrócenie czasu przezbrajania maszyn, który wpływa na wydajność i większą elastyczność produkcji. Kolejną istotną kwestią w procesie zmian była współpraca z Zespołem. Zmiany rozpoczęto od projektu szkoleniowo-wdrożeniowego, który miał na celu poprawę efektywności, koncentrując się na poszerzeniu kompetencji i kwalifikacji personelu. 

W firmie Jantoń S.A Sp. K wdrożono również podstawy filozofii TPM (Total Productive Main-tenance). TPM jest całokształtem działań przedsiębiorstwa, zmierzających do zapewnienia sprawności technicznej maszyn, urządzeń i oprzyrządowania w celu maksymalnego ich wyko-rzystywania. TPM wiąże się z przekazaniem pewnych obowiązków związanych z obsługa ma-szyn i urządzeń bezpośrednim ich użytkownikom.

Kolejnym krokiem była standaryzacja pracy na produkcji. Dla wszystkich maszyn w zakładzie zostały ustalone standardowe ustawienia parametrów dla każdego programu na maszynie. Dzięki standaryzacji, udało się uzyskać większą płynność pracy linii i wyeliminowane zostały przestoje powodowane błędnym ustawieniem parametrów na maszynie.  

Firma Jantoń S.A. Sp.K powstała w 1976 roku. Jest producentem, importerem i dystrybutorem win w Polsce. Oferta produktowa firmy zawiera m.in.: wina gronowe, wina musujące, wermuty, wina grzane, ekologiczne, deserowe, owocowe, cydry, napoje niskoalkoholowe oraz drinki RTD. Jantoń S.A. Sp.K. jest Członkiem Polskiej Rady Winiarstwa. Producentem znanych marek takich jak: Kadarka Prestige, Celebro, Aronica, Zbójeckie Grzane czy też Cydr Dobroński.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM