Firma Amplus, producent świeżych owoców i warzyw, podjęła współpracę z CHEP

Autor: www.sadyogrody.pl/ pr 03 listopada 2015 12:44

Firma Amplus, producent świeżych owoców i warzyw, podjęła współpracę z CHEP fot. Amplus

Spółka Amplus, producent oraz dystrybutor świeżych owoców i warzyw, nawiązała współpracę z firmą CHEP, która dostarcza rozwiązania w zakresie zarządzania paletami.

- W Amplus stawiamy na rozwój. Firma zwiększa swój zasięg oraz zacieśnia współpracę z dotychczasowymi partnerami. Wraz z rozwojem firmy ustawicznie rosły także komplikacje związane z logistyką palet – co tydzień wykonujemy około 250 dostaw zarówno do polskich, jak i zagranicznych odbiorców. Szukaliśmy nowego, wygodnego, bezpiecznego i elastycznego systemu, który pozwoliłby nam ułatwić tę logistykę, jednocześnie obniżając koszty. Aby wyeliminować niepotrzebne operacje, które wykonywaliśmy przy obsłudze palet białych i jednorazowych, zdecydowaliśmy się na przetestowanie, a w efekcie przejście do systemu poolingu zamkniętego CHEP – mówi Kamil Czechowski, manager logistyki Amplus.

Firma zaczęła pilotaż testowy współpracy w ramach zamkniętego poolu paletowego CHEP, realizując dostawy do kilku wybranych centrów dystrybucyjnych. Pilotaż zrealizowany w okresie maj-lipiec 2015 roku został rozszerzony o nowe kierunki. - Kolejnym krokiem w ramach współpracy CHEP – Amplus jest konwersja dostawców firmy na system CHEP. Pozwoli to na znaczne uproszczenie systemu obrotu paletowego oraz oszczędności finansowe i operacyjne w łańcuchu dostaw. Optymalizacja zarządzania obrotem paletowym, oprócz wcześniej wymienionych wartości, ogranicza negatywny wpływ na środowisko, co jest ważnym aspektem dla firmy Amplus, która rozwija swoją strategię zrównoważonego rozwoju - dodaje Kamil Czechowski.

 Firma CHEP dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania paletami. Założona w 1945 roku, działa aktualnie w ponad 50 krajach świata, świadcząc usługi największym globalnym firmom z sektora dóbr konsumpcyjnych. Właścicielem firmy jest Grupa Brambles Limited notowana na australijskiej giełdzie papierów wartościowych. Do Grupy Brambles, oprócz CHEP, należą IFCO, Pallecon, Transpac oraz Ferguson Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM