Farm Frites Poland, producent frytek, inwestuje w systemy IT

Autor: www.sadyogrody.pl/ pr 28 lipca 2017 15:05

Farm Frites Poland, producent frytek, inwestuje w systemy IT fot. materiały prasowe

W Lęborskiej firmie Farm Frites Poland SA produkowane są cienkie, złociste frytki, serwowane w czerwonych, kartonowych opakowaniach, oznakowanych żółtą literą „M”. Ta założona w 1993 r. fabryka zaopatruje w swoje wyroby m.in. sieć restauracji McDonald's. Teraz inwestuje w nowoczesne systemy IT.

Poza tym lęborska firma jako pierwsza w Polsce uruchomiła masową produkcję placków ziemniaczanych. Spółka zatrudnia ponad 200 osób i przetwarza rocznie ponad 200.000 ton ziemniaków. W 2007 roku pracownicy czuwający nad procesem metamorfozy ziemniaków w podłużne przysmaki, które najczęściej oglądamy na plastikowych tackach w towarzystwie hamburgerów i gazowanych napojów, byli świadkami jednego z największych wydarzeń w historii fabryki. Z hali zniknęło 70 proc. starych, zasłużonych urządzeń, a w ich miejsce na linii produkcyjnej stanął nowoczesny sprzęt. Farm Frites zainwestowała w modernizację, co pozwoliło znacznie zwiększyć wydajność fabryki.

Inwestycje Farm Frites nie skończyły się na kupnie nowych maszyn. Zarząd spółki zdaje sobie sprawę, że w zmieniającej się gospodarce najważniejsza jest cyfryzacja, dlatego postanowił zaprzęgnąć do pracy profesjonalne narzędzia IT. Tak właśnie pod strzechy fabryki trafił system ERP „QAD”, który od jakiegoś czasu czuwa nad zarządzaniem całością zasobów przedsiębiorstwa. System ten znajduje się w ofercie DSR SA, specjalizującej się w zaawansowanych rozwiązaniach informatycznych dla produkcji. 

Wytwórca wyrobów ziemniaczanych, po implementacji systemu QAD, w partnerstwie z DSR SA konsekwentnie realizuje plan wdrażania jego kolejnych rozszerzeń. By usprawnić pracę magazynów i zyskać pełną kontrolę nad przechodzącym przez nie towarem, zdecydowano się sięgnąć po moduł Eagle RF Express, przeznaczony do zarządzania gospodarką magazynową. Posiada on funkcję automatycznej identyfikacji (ADC/RF) i generowania kodów kreskowych w czasie rzeczywistym. Wspiera w osiągnięciu celów związanych z weryfikacją kosztów pracy, dokładności inwentarza, wydajności i produktywności. Korzystając z funkcji zbierania danych w czasie rzeczywistym i drukowania etykiet, użytkownicy mogą poprawić wydajność procesów związanych z wysyłaniem i odbieraniem towarów. Moduł, za pośrednictwem Internetu, dostarcza również informacje o stanie magazynów i historii poszczególnych elementów inwentarza, co ułatwia podejmowanie lepszych decyzji kadrze menadżerskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM