Etykiety laserowe owoców i warzyw coraz bardziej powszechne (zdjęcia)

Autor: sadyogrody.pl / freshplaza.com 29 stycznia 2015 15:35

Dzięki współpracy spółek Laser Food i JBT laserowe etykietowanie owoców i warzyw może stać się bardziej popularne.

Etykietowanie laserowe polega na zastosowaniu lasera do usuwania skórki z powierzchni owoców, a następnie w tym miejscu używa się bezpiecznego, kontrastującego płynu do oznakowania. Metoda ta może być zastosowana na dowolnym owocu lub warzywie, a wszystkie wykorzystywane w tym sposobie etykietowania materiały są naturalne.

Zgodnie z nowym porozumieniem, JBT będzie odpowiedzialny za sprzedaż i marketing systemu znakowania laserowego firmy Laser Food. JBT jest gigantem w dziedzinie systemów przetwarzania żywności, oraz dostarczania firmom urządzeń i rozwiązań, aby zachować świeżość, smak, konsystencję, wygląd i wartość odżywczą świeżych i przetworzonych owoców i warzyw.

W etykietowaniu laserowym nie używa się papieru, plastiku ani innych środków stosowanych w tradycyjnym etykietowaniu, dlatego proces ten może zmniejszyć koszty i ilość odpadów.

- Dzięki umowie, ta zaawansowana technologia będzie dostępna dla producentów i dystrybutorów owoców i warzyw na całym świecie - powiedział Jaime Sanfelix, dyrektor zarządzający w firmie Laser Food. Proces będzie można oglądać na tegorocznych targach Fruit Logistica 4-6 lutego w Berlinie.

W 2013 roku Unia Europejska zatwierdziła przepisy dotyczące sprzedaży owoców z laserowo wytłoczonymi napisami i kodami.

Co ciekawe, z rozwiązania tego korzystała m.in. sieć Biedronka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM