E-learning to przyszłość edukacji rolniczej?

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 24 marca 2015 08:36

Od roku akademickiego 2009/2010 na Wydziale Rolnictwa i Biologii wprowadzono kształcenie na odległość z wykorzystaniem metody blended-learning. Polegała ona na prowadzeniu części zajęć za pośrednictwem platform internetowych. W praktyce oznaczało to, że studenci uczestniczyli w większości wykładów oraz części innych zajęć, za pośrednictwem komputerów w miejscach zamieszkania - informuje www.farmer.pl

Pozwoliło to na zaoszczędzenie czasu studentów, łączyło się jednak z potrzebą opracowania przez wykładowców specjalnych, interaktywnych materiałów dydaktycznych.

E-learning stosowany jest również w doszkalaniu doradców rolniczych oraz nauczycieli szkół rolniczych. Za pośrednictwem takich metod, prowadzone są obecnie kursy z mi.in.: zasad prowadzenia gospodarstwa ekologicznego, integrowanej ochrony roślin, zasad przyznawania płatności oraz zasady wypełniania e-wniosku o przyznanie płatności na rok 2015. 

Rozwój nowych technologii, bez wątpienia wpłynie na zmianę form zdobywania wiedzy. Umożliwi to studiowanie oraz uczestniczenie w kursach osobom aktywnym zawodowo a także mieszkającym w znacznych odległościach od dużych ośrodków akademickich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM