DuPont otwiera Centrum Innowacji w Polsce

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 11 kwietnia 2016 10:52

DuPont otwiera Centrum Innowacji w Polsce, które pozwoli na szybszy i znacznie łatwiejszy kontakt z naukowcami i inżynierami DuPont na całym świecie. To 4 Centrum Innowacji DuPont w Europie (po Genewie, Stambule i Moskwie) oraz 13 na świecie.

Centrum Innowacji DuPont w Warszawie wyposażone jest w zaawansowany system
do wideokonferencji i specjalne stanowiska z iPadami. Dzięki temu, można łatwo połączyć się
z dowolnym ośrodkiem badawczo – rozwojowym, czy innym Centrum Innowacji DuPont na całym świecie. Szybka komunikacja skraca dystans między ośrodkami, ułatwia i przyspiesza dostęp do zasobów wiedzy skupionej w różnych krajach oraz usprawnia proces konsultacji. Efektem jest znacznie krótszy czas dochodzenia do rozwiązań.

„Decyzja o zlokalizowaniu kolejnego Centrum Innowacji DuPont w Warszawie wynika
z potencjału naszego kraju,” – mówi Włodzimierz Soboń, Branded Content Manager DuPont Poland.
– „Polska jest największym rynkiem w Europie Centralnej, a nasi inżynierowie pracują nad wieloma innowacyjnymi projektami ”

Jednym z pierwszych przykładów wykorzystania warszawskiego ośrodka innowacji DuPont był test niepalnej odzieży z włókna DuPontTM Nomex(R) wyprodukowanych przy udziale DuPont Protection Solutions. Eksperyment został fizycznie przeprowadzony w Genewie, ale w całości był koordynowany przez warszawskie Centrum Innowacji DuPont. Badania wykonano z użyciem laboratorium Thermo-Man® - symulatora wybuchów ognia. Maszyna sprawdza prawdopodobieństwo oparzeń dla człowieka, ubranego w odzież wykonaną z testowanych materiałów. Doświadczenie odbywa się
w najbardziej realistycznych warunkach, czyli w sytuacji narażenia Thermo-Man(R)a na bezpośrednie działanie płomieni.

Dotychczas, aby wybrać odpowiedni rodzaj ochrony, wszystkie osoby zaangażowane w proces zakupu musiały jechać do Genewy. Teraz można wysłać ubrania do Szwajcarii, a w Warszawie
na bieżąco oglądać wyniki testów. Rezultaty zdalnych badań pomagają podejmować decyzję o wyborze rozwiązania, skracają czas realizacji zamówień i obniżają koszty.

„Innymi obszarami, w których warszawskie Centrum Innowacji DuPont będzie mocno eksploatowane są tworzywa konstrukcyjne np: dla przemysłu samochodowego. Rozwiązania produkowane są w Polsce, ale mogą być na bieżąco konsultowane np. z japońskim ośrodkiem mocno skoncentrowanym na branży motoryzacyjnej,” – wyjaśnia Włodzimierz Soboń. – „W przypadku naszych rozwiązań dla rolnictwa, pracujemy nad rozwiązaniem, które da Centrum Innowacji możliwość łączenia się z bezpośrednio z plantacją i oceny „na żywo” aktualnych zagrożeń dla upraw.”

Globalna sieć Centrów Innowacji DuPont przeznaczona jest dla pracowników, klientów i partnerów strategicznych firmy. Celem jest szybsze generowanie rozwiązań trudnych problemów. We wszystkich centrach innowacji zwiedzający mogą łączyć się z siecią naukowców i inżynierów DuPont na całym świecie za pośrednictwem nowych technologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM