Drony-opryskiwacze zastąpią tradycyjne maszyny?

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 03 marca 2017 15:50

Drony-opryskiwacze zastąpią tradycyjne maszyny? Dron Agras MG-1 produkowany przez firmę DJI, fot. Ł. Głuchowski

Na targach SIMA 2017, drony-opryskiwacze można było spotkać na co najmniej trzech stoiskach. Czy są to niepraktyczne ciekawostki, czy może właśnie do nich będzie należała przyszłość wykonywania zabiegów agrotechnicznych? - czytamy w Farmerze.

Podczas targów SIMA 2017 można było spotkać rozwiązania techniczne, które zdaje się, że wybiegają znacznie w przyszłość. Do takich maszyn zaliczyć można drony-opryskiwacze, które dla europejskich rolników są jak na razie urządzeniami egzotycznymi.

Jedną z takich maszyn jest dron Agras MG-1 produkowany przez firmę DJI. Ten dron różnie się od tego swoich pobratymców używanych m.in. do kręcenia filmów jedynie obecnością zbiornika na 10 l cieczy roboczej oraz posiadaniem 4 dysz rozpylających oprysk. Urządzenie jest zdolne do opryskania 1 ha powierzchni w ok. 20 min. więc nie można powiedzieć, że jest wydajny. Co ważne, maszyna jest zdolna pracować całkowicie automatycznie.

Podobnego drona spotkaliśmy również na stoisku firmy DroneVolt. Maszyna ta wyposażona jest w 6-litrowy zbiornik na ciecz roboczą, oraz belkę z czterema dyszami. Bardzo podobne urządzenie znaleźliśmy również w sektorze prezentującym maszyny z Chin.

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM