Drastyczny spadek cen polis dla TIR-ów

Autor: Puls Biznesu 09 grudnia 2014 09:02

Drastyczny spadek cen polis dla TIR-ów fot. shutterstock.com

Ubezpieczyciele walczą o przychody, a firmy transportowe przecierają oczy ze zdumienia - donosi "Puls Biznesu".

Według brokerów ubezpieczeniowych, polisa OC komunikacyjnego dla ciągnika siodłowego kosztuje już mniej niż 2 tys. zł. Jeszcze cztery lata temu - gdy ubezpieczyciele mocno dokręcili śrubę firmom transportowym - dochodziła do 10 tys. zł.

"Chęć poprawy wyników sprzedaży na koniec roku powoduje, że tendencja spadkowa się pogłębia. Wyhamuje dopiero w pierwszym kwartale 2015 r." - wyjaśnia Piotr Bryński, dyrektor departamentu ubezpieczeń komunikacyjnych klienta kluczowego w Compensie.

"Minimum zostało już osiągnięte. Stawki, które jeszcze dwa lata temu były niemożliwe do uzyskania, obecnie są standardem dla flot o stosunkowo niskiej szkodowości" - twierdzi Sebastian Sobolewski, dyrektor ds. ubezpieczeń korporacyjnych w firmie Adversum.

Przedsiębiorcy transportowi nie skaczą jednak z radości. Ogromna zmienność cen polis nie sprzyja stabilności i przewidywalności biznesu. "Cieszę się, że udało nam się w tym roku zaoszczędzić na ubezpieczeniach, ale w przyszłym być może będzie trzeba dołożyć, jeśli ceny pójdą w górę. Nie da się planować wydatków" - mówi Andrzej Szymański, dyrektor zarządzający firmą transportową Dartom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM