Do sklepów trafią jabłka GMO, które po przekrojeniu nie ciemnieją

Autor: TVN24 24 stycznia 2017 08:23

Do sklepów trafią jabłka GMO, które po przekrojeniu nie ciemnieją fot. shutterstock.com

Już wkrótce do sklepów w USA trafić ma specjalna, genetycznie modyfikowana odmiana Golden Delicious, która po pokrojeniu w plasterki nie ciemnieje - podaje TVN 24.

- Pierwsze ilości krojonych i pakowanych jabłek marki Golden Delicious wytwarzane przez firmę Specialty Okangan w British Columbia, w Kanadzie trafi na półki dziesięciu sklepów w Środkowo-Zachodnich Stanach Zjednoczonych w lutym i marcu - powiedział w rozmowie z rolniczą stroną internetową Neal Carter, założyciel i prezes firmy, która opracowała recepturę. Specjalna marka niebrązowiejących jabłek nosi nazwę Arctic.

Zdaniem producenta oprócz tego, że jabłka nie brązowieją, to jeszcze powinny być bardziej chrupkie, co może zaskarbić sobie uznanie bardziej wybrednych konsumentów.

Blisko dwa lata temu, Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) zaakceptował pierwsze genetycznie modyfikowane jabłka w USA. Pozytywną opinię wydała także specjalna agenda tegoż departamentu - The Animal and Plant Health Inspection Service, która odpowiada za zdrowie zwierząt i roślin.

Amerykańskie Stowarzyszenie Jabłek (The US Apple Association) z rezerwą odnosiło się do produktów firmy Arctic.

Więcej w TVN 24.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM