Citronex otworzył nowe centrum dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 22 marca 2016 16:08

Citronex otworzył nowe centrum dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim Marek Szulc, general manager w Grupie Citronex; fot. PTWP

Firma Citronex, jeden z największych importerów bananów w Europie, w lutym bieżącego roku otworzyła nowe centrum dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim. Firma ma do dyspozycji 34 nowych komór przeznaczonych na dojrzewalnie bananów (11 pojedynczych i 23 podwójne) – informuje fresplaza.com.

Jak wyjaśnia Marek Szulc, general manager w firmie Citronex, lokalizacja centrum dystrybucyjnego nie jest przypadkowa. Znajduje się blisko gdańskiego portu, dokąd wysyłane są banany z Ameryki Południowej. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie świeżości bananów i zminimalizowanie kosztów logistyki. W nowym obiekcie może dojrzewać ponad 80 tys. kartonów z bananami tygodniowo.

Citronex ma znacznie większe centrum dystrybucyjne w Zgorzelcu, które znajduje się na granicy polsko-niemieckiej. Kompleks posiada 140 komór o pojemności do 190 tysięcy kartonów bananów i jest jednym z największych tego typu w Europie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM