Canon i Toshiba wyprodukują drony dedykowane dla rolnictwa

Autor: PAP 07 września 2016 11:25

Canon i Toshiba wyprodukują drony dedykowane dla rolnictwa Japońskie koncerny Canon i Toshiba zaoferują, niezależnie od siebie, drony przeznaczone dla klientów korporacyjnych / fot. shutterstock

Japońskie koncerny Canon i Toshiba zaoferują, niezależnie od siebie, drony przeznaczone dla klientów korporacyjnych. Oba podmioty zapowiedziały współpracę z zewnętrznymi partnerami w celu stworzenia odpowiednich urządzeń.

Canon w oświadczeniu podkreślił, że zainwestował w firmę Prodrone, która produkuje bezzałogowce przeznaczone do wykorzystania przemysłowego. Wspólnie chcą stworzyć i sprzedawać drony dedykowane dla rolnictwa - ich urządzenia miałyby m.in. monitorować pola i uprawy. Drony mają być wyposażone w kamery dostarczone przez Canona.

Tymczasem Toshiba nawiązuje współpracę z firmą znaną z branży motoryzacyjnej - Alpine Electronics, która ma zapewnić systemy nawigacyjne. Japończycy zapewnią w ramach współpracy rozwiązania z zakresu cyfrowego przetwarzania obrazu i technologii sztucznej inteligencji. Razem chcą stworzyć do marca 2018 roku systemy dronów zapewniających monitoring w przemyśle np. linii wysokiego napięcia.

W zeszłym miesiącu inna japońska firma, Kubota, zapowiedziała, że w 2017 roku zacznie sprzedawać drony przeznaczone dla rolnictwa, których zadaniem będzie opryskiwanie pól pestycydami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM