Bronisze nawiązały współpracę z Laboratorium UO-Technologia

Autor: www.sadyogrody.pl/Bronisze 22 czerwca 2017 09:04

Bronisze nawiązały współpracę z Laboratorium UO-Technologia fot. shutterstock.com

Rynek Hurtowy Bronisze i laboratorium chemiczne UO-Technologia Sp. z o.o. rozpoczęły współpracę w celu zwiększenia bezpieczeństwa żywności oferowanej przez producentów i dystrybutorów na Rynku Hurtowym w Broniszach, a w szczególności owoców i warzyw pod marką „Z Bronisz”. Na Rynku Hurtowym Bronisze otwarty jest punkt informacyjny i poboru prób UO-Technologia. Laboratorium bada usługowo parametry fizykochemiczne owoców i warzyw (zawartość pozostałości pestycydów, azotanów/azotynów oraz metali ciężkich).

Utworzenie na Rynku w Broniszach, przez laboratorium UO-Technologia, punktu poboru próbek owoców i warzyw pozwoli producentom i dystrybutorom łatwiej przekazać produkty do badania. Po badaniach laboratoryjnych produkt otrzyma zaświadczenie stwierdzające, że zbadane owoce lub warzywa są bezpieczne dla konsumentów, nie zawierają szkodliwych ilości pestycydów, azotanów i azotynów oraz pozostałości metali ciężkich.

Dzięki takim certyfikatom dystrybutor i producent mają możliwość dotarcia, ze swoimi produktami, do tej grupy odbiorców, która poszukuje towarów przebadanych i bezpiecznych dla konsumenta. Zaświadczenie jakie otrzyma dystrybutor może zostać przekazane nabywcy biznesowemu, który z kolei może je przedstawiać konsumentom, czyli np. w sklepie czy restauracji.

Filia Laboratorium, mieści się na Rynku Hurtowym bronisze w hali MAG p. 205 (II pietro). Pobór próbek we wtorki i czwartki w godz. 9:00 do 13: 00.

UO-Technologia, oddział w Broniszach prowadzić będzie także działania edukacyjne m.in. dotyczące systemów jakości produkcji jak np. produkcja ekologiczna czy integrowana produkcja. W czasie dni dyżurów użytkownicy Rynku mogą zasięgnąć informacji na temat Jakościowych Systemów Produkcji.

Od 2009 roku Rynek Hurtowy Bronisze legitymuje się już certyfikatem HACCP – bezpieczny obrót żywnością. Licencje otrzymują także dystrybutorzy prowadzący działalność na Rynku, po przeprowadzeniu stosownych działań, wymaganych procedurami. Spółka stara się rozszerzać zakres bezpieczeństwa żywności oferowanej na terenie Rynku w Broniszach i temu służyć ma m.in. współpraca z UO-Technologia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM