BASF oraz ESA będą wspólnie opracowywać usługi cyfrowe dla rolników

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 27 lutego 2017 11:14

BASF oraz ESA będą wspólnie opracowywać usługi cyfrowe dla rolników fot. shutterstock.com

Firma BASF oraz Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) podpisały umowę o współpracy dotyczącej oceny sposobów najlepszego wykorzystania danych i zdjęć satelitarnych w rolnictwie. Powyższe partnerstwo, w ścisłej współpracy z rolnikami, ma na celu wykorzystanie tych danych do opracowania cyfrowych narzędzi i usług.

Korzyści dla rolników będą polegały na umożliwieniu skuteczniejszego planowania codziennych zadań. Na przykład: rolnicy otrzymają dokładniejsze porady agronomiczne w zakresie stosowania środków ochrony roślin oraz maszyn rolniczych. Satelity stanowią najważniejsze źródło danych cyfrowych, wykorzystywanych w planowaniu czynności związanych z zarządzaniem uprawami. Satelity dostarczają informacji umożliwiających podejmowanie szeregu decyzji w rolnictwie, takich jak optymalny okres siania i sadzenia oraz zbiorów. Obie strony umowy są zaangażowane w projektowanie, badanie i rozwijanie innowacyjnych usług cyfrowych stanowiących odpowiedź na potrzeby rolników.

- Pragniemy dostarczać wartości dla klienta poprzez innowacje odpowiadające na zmieniające się potrzeby rolników w zakresie ochrony środowiska i ekonomii. Powyższe inicjatywy stanowią istotny wkład w nasze podejście do innowacji. Nasza specjalistyczna wiedza wzmacniana poprzez współpracę z naszymi partnerami umożliwia opracowanie narzędzi skoncentrowanych na analizie agronomicznej, ułatwiających rolnikom skuteczniejsze zarządzanie podejmowanymi działaniami - wyjaśnił dr Rainer Preuss, Wiceprezes, Global Strategy & Portfolio Management, BASF Crop Protection.

- Wspólnie z firmą BASF oraz rolnikami, skoncentrujemy się na dostarczaniu danych satelitarnych w czasie rzeczywistym w celu optymalnego stosowania nawozów oraz zmniejszenia zapotrzebowania na wodę w systemach nawadniania. Przyniesie to korzyści pod względem ochrony środowiska oraz zmniejszenia kosztów. Dane satelitarne mogą być również wykorzystywane do poprawy prognozowania plonów, gwarantując zwrot z europejskich inwestycji kosmicznych - powiedział Josef Aschbacher, Dyrektor Programów Obserwacji Ziemi ESA.

W ramach powyższej współpracy firma BASF zapewni dostęp do ekspertów, jak również informacji z obszarów specjalizacji firmy, takich jak know how z zakresu rolnictwa, dane terenowe oraz informacje zwrotne od rolników. ESA będzie wspierać realizację projektu poprzez dostarczanie zdjęć i danych satelitarnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM