ARiMR wybrała najkorzystniejszą ofertę na utrzymanie i rozwój systemu SIA

Autor: PAP 15 czerwca 2016 15:54

ARiMR wybrała najkorzystniejszą ofertę na utrzymanie i rozwój systemu SIA Zwycięzca przetargu będzie utrzymywał system SIA przez okres 47 miesięcy, w tym pięć miesięcy bezpłatnego okresu przejściowego. / fot. farmer.pl

Po wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, w którym izba nakazała m.in. unieważnienie wyboru oferty Atosa, ARiMR jako najkorzystniejszą w przetargu na utrzymanie i rozwój systemu SIA wybrała ofertę HP Enterprise za 73,3 mln zł. Na drugim miejscu znalazła się oferta Comarchu za 109,2 mln zł - podała ARiMR.

Początkowo jako najkorzystniejszą w tym przetargu ARiMR wybrała ofertę Atos Polska za 59 mln zł brutto. Jednak KIO nakazała unieważnienie wyboru najkorzystniejszej oferty, odrzucenie ofert Atosa, Sygnity i Asseco Poland i ponowne dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty. Oferta Sygnity opiewała na 74,3 mln zł, a oferta Asseco Poland na 97,3 mln zł. Ofertom Atosa i Sygnity KIO zarzuciła rażąco niską cenę, natomiast w stosunku do oferty Asseco Poland izba uznała, że jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji.

Zwycięzca przetargu będzie utrzymywał system SIA przez okres 47 miesięcy, w tym pięć miesięcy bezpłatnego okresu przejściowego.

Na mocy umowy podpisanej w grudniu 2013 r. obecnie usługi utrzymania i rozwoju SIA świadczy Asseco Poland. Umowa opiewała na 87 mln zł i miała obowiązywać do końca maja 2017 r. Wcześniej usługi utrzymania i rozwoju aplikacji dla ARiMR świadczyła HP, którego podwykonawcą było Asseco Poland. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM