Aplikacja wspomagająca zarządzanie gospodarstwem rolnym od Agrivi

Autor: www.sadyogrody.pl 31 sierpnia 2017 12:05

Aplikacja wspomagająca zarządzanie gospodarstwem rolnym od Agrivi fot. redakcja sadyogody.pl

- Planowanie i analizowanie prac polowych, monitorowanie zużycia środków ochrony roślin i nawozów, ostrzeżenia dotyczące wystąpienia chorób i szkodników w uprawach, oraz aktualne informacje i alarmy w przypadku nagłej zmiany pogody - tak chorwacka firma Agrivi prezentowała oprogramowanie przeznaczone do zarządzania gospodarstwem rolnym, podczas spotkania prasowego 30 sierpnia br. w Warszawie.

Firma Agrivi została założona w 2013 roku przez rolnika zajmującego się uprawą borówki wysokiej. W skład zespołu obecnie wchodzi 37 osób - inżynierów komputerowych i agronomów. Firma oferuje kompletne oprogramowanie do zarządzania wszystkimi rodzajami upraw w gospodarstwie rolnym (bez względu na jego powierzchnię), które – jak mówił Piotr Remiszewski z firmy Agrivi – znalazło uznanie u ponad 30 tys. rolników w 150 krajach. 

Aplikacja wspomaga również procesy zarządzania firmami przetwórczymi oraz procesy bankowe, ubezpieczeniowe działające w obszarze rolnictwa.

Piotr Remiszewski zaznaczył, że oprogramowanie Farm Management Software (dostępne w pakietach: starter, professional, premium) udostępnia rolnikom oraz producentom owoców i warzyw wiedzę o najnowszych praktykach w branży oraz umożliwia podjęcie decyzji w odpowiednim czasie. - Nasza aplikacja na podstawie informacji o położeniu geograficznym danej uprawy, rodzaju produkcji i warunków pogodowych przekazuje ostrzeżenia o możliwości wystąpienia chorób i ewentualnych szkodników. Przekazuje także dane pogodowe aktualizowane na bieżąco – dodał.

Platforma dostępna jest jako aplikacja sieciowa z przeglądarki oraz jako aplikacja na komórkę z iOS i Android.

Główna siedziba Agrivi mieści się w Wielkiej Brytanii, ale firma ma swoje biuro w Chorwacji (Zagrzeb, Kutina) i od kwietnia br. obecna jest na rynku polskim. W ciągu najbliższych lat zamierza iść w kierunku – Włoch, Francji oraz Niemiec.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM