Amerykański dystrybutor świeżych owoców i warzyw wkracza do Europy

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 11 sierpnia 2015 15:32

Amerykański dystrybutor świeżych owoców i warzyw wkracza do Europy Samochód dostawczy AmazonFresh (fot. Wikimedia Commons, na licencji CC BY-SA 3.0)

Amerykański gigant handlu internetowego Amazon.com uruchamia służącą do e-zakupów spożywczych platformę AmazonFresh w Wielkiej Brytanii. Wcześniej projekt rozwijany był jedynie w kilku miastach w Stanach zjednoczonych. To początek ekspansji amerykańskiej firmy na europejskim rynku spożywczym. Obecność gracza tego kalibru w Europie w perspektywie kilku lat może całkowicie odmienić ten rynek.

Jak informuje "Daily Mail", Amazon na 10 lat wynajął magazyn o powierzchni ok. 28 tys. mkw. w hrabstwie Surray, nieopodal Londynu. Poprzednio z obiektu korzystało Tesco. To symboliczna zmiana, która może wskazywać, w jakim kierunku podąży spożywczy e-commerce w Wielkiej Brytanii. Najbliższe lata pokażą, czy duże sieci handlowe odeprą atak Amazona, czy może stracą udziały w rynku handlu internetowego.

Usługa AmazonFresh w Stanach Zjednoczonych obecna jest od 2007 r. Korzystać z niej mogą mieszkańcy Seattle, Nowego Jorku oraz Kalifornii. W koncepcie AmazonFresh amerykańska firma oferuje świeże produkty, takie jak m.in. owoce i warzywa. Dostarcza je przy pomocy własnej floty samochodów dostawczych.

Więcej czytaj w serwisie www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM