AgroFresh rozszerza ofertę o profesjonalne doradztwo

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 26 września 2016 13:09

AgroFresh rozszerza ofertę o profesjonalne doradztwo AgroFresh Polska uruchamia w tym sezonie projekt doradczy mający na celu wspieranie sadowników w okresie zbiorów, ale przede wszystkim w trakcie przechowywania / fot. pr

AgroFresh Polska uruchamia w tym sezonie projekt doradczy mający na celu wspieranie sadowników w okresie zbiorów, ale przede wszystkim w trakcie przechowywania.

Projekt „AgroFresh Consulting” to oferta skierowana zarówno do sadowników indywidualnych jak i grup producenckich - mówi Adam Paradowski, dyrektor polskiego biura AgroFresh.

- Naszym celem jest zaoferowanie profesjonalnego wsparcia w zakresie monitorowania owoców od momentu zbioru do sprzedaży - w zależności od wybranego pakietu oferta może być rozszerzona o wyznaczenia terminu zbioru, analizę składu mineralnego pod kątem zdolności przechowalniczych czy ocenę ryzyka wystąpienia chorób przechowalniczych. To także planowanie załadunku komór czy ocena próbek owoców w trakcie sezonu. Ta inicjatywa jest odpowiedzią na liczne zapytania, które w poprzednim sezonie 2015/16 otrzymywaliśmy od sadowników – a dotyczące właśnie problemów z przechowywaniem. Dla naszych klientów jest ona bezpłatna – ale od tego roku będzie możliwe wykupienie jednego z kilku dostępnych pakietów doradczych także dla tych z sadowników, którzy nie korzystają z technologii SmartFresh - dodaje. 

W opinii Marcina Piesiewicza z AgroFresh, w tak trudnym okresie, w jakim znalazło się polskie sadownictwo należy tak samo dużo uwagi przykładać do efektywnego przechowywania jak i do samej produkcji. - Niestety wielu sadowników czy zarządzających przechowywaniem w grupach nie do końca wie, jakie owoce są w ich chłodniach i w jakich optymalnych parametrach należy je przechowywać by uniknąć strat. Jak duże ma to znaczenie pokazał choćby poprzedni sezon i problemy z oparzelizną. To samo dotyczy wysyłek owoców na długie dystanse – tylko jabłka o odpowiednich parametrach wyjściowych dotrą bez strat do Chin czy Indii. Temu właśnie ma służyć projekt AgroFresh Consulting - mówił doradca z AgroFresh. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM