Wzrost cen borówek w hurcie. Wahają się między 12-20 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 05 sierpnia 2016 08:13

Wzrost cen borówek w hurcie. Wahają się między 12-20 zł/kg Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny owoców na terenie całego kraju wahają się między 12-20 zł/kg. / fot. shutterstock

W ostatnim tygodniu lipca ceny borówek w hurcie – po znacznych spadkach – ustabilizowały się. Początek sierpnia przynosi jednak niewielkie wzrosty. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny owoców na terenie całego kraju wahają się między 12-20 zł/kg.

W porównaniu do ostatniej analizy przeprowadzonej tydzień temu ceny borówek na większości monitorowanych przez nas rynków hurtowych wzrosły. Jedynie w trzech przypadkach cena nie zmieniła się w ciągu tygodnia.

Na Warszawskich Broniszach borówki kosztują 14-20 zł/kg. Na tym rynku hurtowym odnotowaliśmy wzrost z 12-16 zł/kg. W Poznaniu borówki w dalszym ciągu sprzedawane są za 12-16 zł/kg, podobnie jak w zeszłym tygodniu.

W Łodzi ceny borówek wzrosły o 2 zł i obecnie kosztują 12-14 zł/kg. Na rynku hurtowym we Wrocławiu o 1 zł spadła cena minimalna jaką można otrzymać – na 12 zł. Wzrosła zaś cena maksymalna – również o 1 zł na 15 zł.

W Rzeszowie od dwóch tygodniu borówki sprzedawane są za 15-16 zł/kg. Niewielki wzrost odnotowaliśmy na Giełdzie Kaliskiej – z 14 zł/kg na 15-16 zł/kg. W Bydgoszczy za borówki trzeba zapłacić 13-16 zł/kg, tyle samo co tydzień temu. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 3-4 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM