Wzrosły hurtowe ceny truskawek w końcówce sezonu. Oscylują między 4-10,5 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 29 czerwca 2016 16:47

Wzrosły hurtowe ceny truskawek w końcówce sezonu. Oscylują między 4-10,5 zł/kg Tegoroczny sezon truskawkowy zbliża się wielkimi krokami do końca. Plantatorzy określają go jako dobry, ponieważ nie było problemów ze zbytem i niskimi cenami / fot. shutterstock

Tegoroczny sezon truskawkowy zbliża się wielkimi krokami do końca. Plantatorzy określają go jako dobry, ponieważ nie było problemów ze zbytem i niskimi cenami. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, ceny truskawek w hurcie w końcówce sezonu wahają się między 4-10,5 zł/kg.

Podczas ostatniej analizy ceny truskawek w hurcie na terenie całej Polski wahały się między 3-7,5 zł/kg. W większości przypadków owoce podrożały.

Na Warszawskich Broniszach truskawki sprzedawane są za 4-8 zł/kg, podczas gdy niespełna tydzień temu trzeba było za nie zapłacić 3,5-7,5 zł/kg. Wzrost cen odnotowaliśmy również w Poznaniu, gdzie obecnie truskawki kosztują 4-10,5 zł/kg. Na tym rynku hurtowym wzrost cena maksymalna jaką można otrzymać – o 3 zł.

W Sandomierzu producenci i dystrybutorzy sprzedają owoce za 5-6 zł/kg. W Lublinie cena spadła o 1 zł – na 6 zł/kg. W Łodzi truskawki kosztują 4-8 zł/kg (było 3-6 zł/kg). Na rynku hurtowym w Rzeszowie cena owoców nie zmieniła się i wynosi 6-7 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej truskawki sprzedawane są za 6,5-7,5 zł/kg. W Bydgoszczy zarówno cena minimalna, jak i maksymalna wzrosła o 2 zł – na 6-7 zł/kg. W Krakowie truskawki podrożały o 3 zł – na 7-9 zł/kg.  

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 28-29 czerwca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM