Wzrosły ceny truskawek w hurcie. Kosztują 3-7,5 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 23 czerwca 2016 08:11

Wzrosły ceny truskawek w hurcie. Kosztują 3-7,5 zł/kg Obecnie ceny truskawek praktycznie na terenie całego kraju wzrosły / fot. pixabay

Tegoroczny sezon truskawkowy plantatorzy oceniają jako dobry. Ceny owoców zarówno deserowych, jak i przemysłowych są na zadowalających poziomach. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl truskawki na rynkach hurtowych w całym kraju kosztują 3-7,5 zł/kg.

Do tej pory ceny owoców utrzymywały raczej stabilne poziomy. Jedynie na początku czerwca miało miejsce chwilowe załamanie, które wiązało się w wysypem owoców. Obecnie ceny truskawek praktycznie na terenie całego kraju wzrosły.

Na Warszawskich Broniszach truskawki sprzedawane są za 3,5-7,5 zł/kg, podczas gdy tydzień temu poziomy cenowe wahały się między 2-5 zł/kg. Równie duży wzrost cen odnotowaliśmy na rynku hurtowym w Rzeszowie, gdzie obecnie producenci i dystrybutorzy sprzedają je za 6-7 zł/kg. W zeszłym tygodniu za ten sam towar trzeba było zapłacić 3-5 zł/kg. W Krakowie ceny truskawek wzrosły o 2 zł i wynoszą 4-6 zł/kg.

W Poznaniu truskawki kosztują 4-7,5 zł/kg. Podczas ostatniej analizy w tym miejscu trzeba było za nie zapłacić 3-7 zł/kg. W Lublinie za kilogram owoców trzeba zapłacić 7 zł/kg. Na rynku hurtowym w Łodzi ceny wahają się między 3-6 zł/kg (było 3-5 zł/kg).

We Wrocławiu truskawki sprzedawane są za 3,5-5,5 zł/kg. W tym wypadku cena minimalna wzrosła o 1 zł, a maksymalna – o 0,5 zł. W Bydgoszczy truskawki kosztują 4-5 zł/kg (było 3,5-4 zł/kg).

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 21-22 czerwca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM