Wzrosły ceny malin w hurcie. Wahają się między 8-20 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 18 lipca 2016 15:51

Wzrosły ceny malin w hurcie. Wahają się między 8-20 zł/kg Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny malin wzrosły w ciągu tygodnia niemalże w całej Polsce. / fot. pixabay

Tegoroczny sezon malinowy zapowiada się kolejnym sezonem wysokich cen. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny malin wzrosły w ciągu tygodnia niemalże w całej Polsce. Obecnie za kilogram owoców trzeba zapłacić 8-20 zł/kg.

W porównaniu do zeszłotygodniowej analizy niemal na każdym z analizowanych przez nas rynków hurtowych ceny malin poszybowały w górę. Jedynie w Łodzi odnotowaliśmy spadek. W Bydgoszczy i Łodzi ceny od tygodnia utrzymują stabilne poziomy.

Na rynku hurtowym w Warszawskich Broniszach za kilogram malin trzeba zapłacić 9-14 zł/kg. Tydzień temu w tym miejscu można je było kupić za 8-10 zł/kg. Duży wzrost cen odnotowaliśmy w Poznaniu, gdzie owoce zwykle są nieco droższe - obecnie kosztują 18-20 zł/kg. Podczas ostatniej analizy ceny wahały się między 12-16 zł/kg.

W Lubinie owoce podrożały o 2 zł i kosztują 10 zł/kg. Jedynym miejscem gdzie ceny malin spadły jest rynek hurtowy w Łodzi. Producenci i dystrybutorzy sprzedają owoce za 10-11 zł/kg (było 12-13 zł/kg). We Wrocławiu ceny malin oscylują między 14-16 zł/kg i wzrosły o 2 zł w porównaniu do zeszłego tygodnia.

Na rynku hurtowym w Rzeszowie owoce podrożały z 9-10 zł/kg na 11-12 zł/kg. Duży wzrost cen zauważyć można na Giełdzie Kaliskiej. Tydzień temu maliny kosztowały 6 zł/kg, a obecnie – 12-14 zł/kg.

W Bydgoszczy ceny malin nie zmieniły się i wynoszą 10-12 zł/kg. Podobnie na rynku hurtowym w Łodzie, gdzie za owoce trzeba zapłacić 8-10 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 15-18 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM