Wzmożony ruch w hurtowej sprzedaży owoców i warzyw. Ceny rosną

$data.author.description Autor: www.dlahandlu.pl 18 grudnia 2015 14:33

Wzmożony ruch w hurtowej sprzedaży owoców i warzyw. Ceny rosną Wzmożony ruch w hurtowej sprzedaży owoców i warzyw; fot. shutterstock.com

Jak podaje zarząd rynku hurtowego w Broniszach, wzmożony ruch w hurtowej sprzedaży owoców i warzyw przypada na ostatnie dni przed Świętami. Ceny krajowych owoców i warzyw podobnie jak w poprzednich miesiącach wyższe, w porównaniu z cenami sprzed roku.

Nadal w sprzedaży są kalafiory i brokuły "prosto z pola". Ceny hurtowe za kalafiory polskiej produkcji od 2 do 3 zł za sztukę, brokuły w podobnej cenie.

Kapusta kwaszona w ofercie hurtowej Rynku w Broniszach od 2,60 zł do 3,50 zł za kilogram, co porównując z 2014 rokiem jest dwukrotnie drożej. Także dwa razy tyle co w minionym roku zapłacimy za marchew, cebulę i buraki. Cebula w cenie hurtowej od 0,95 zł do 1,30 zł za kilogram (w workach 10 i 15 kg). Wzrost widać także w cenach owoców, tak krajowych jak i importowanych. Ceny hurtowe krajowych jabłek wzrosły o 25 proc. do 50 proc. , w zależności od odmiany.

Oferta hurtowa na świeże jabłka waha się od 80 groszy za kilogram do 1,33 zł za kilogram ( w zależności od klasy jakości i odmiany. Najdroższe są odmiany Gala, Golden Delicius i Empire w cenie do 2 zł za kg.

Czytaj więcej na www.dlahandlu.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM