Wysokie zbiory cebuli wpłyną na dużą konkurencję na światowych rynkach

Autor: www.sadyogrody.pl / freshplaza.com 02 września 2016 13:57

Wysokie zbiory cebuli wpłyną na dużą konkurencję na światowych rynkach fot. shutterstock.com

Holenderscy producenci i eksporterzy cebuli są pozytywnie nastawieni co do perspektyw sprzedażowych na obecny sezon, ale pozostają czujni. Wysokie zbiory i dobry sezon notowany jest w całej Europie, a to oznacza silną konkurencję - podaje serwis freshplaza.com.

W Holandii, u znaczącego producenta cebuli na unijnym rynku, sezon cebuli miał dobry start. Jak podają tamtejsi producenci, bieżący popyt jest nawet wyższy niż podaż, ponieważ pogoda ogranicza tempo zbiorów. Jest prawie pewne, że zbiory będą wysokie. 

Holendrzy nie boją się konkurencji, ponieważ mają szerokie kontakty handlowe z całym światem i rynek europejski, choć ważny, nie jest dla nich krytyczny. Swoje granice dla importowanej cebuli właśnie otwiera Senegal. Są inne kraje Afryki, jest Bliski i Daleki Wschód oraz Ameryka Południowa.

A rynek globalny wygląda inaczej niż w sezonie poprzednim. Wówczas cebuli w Holandii było mało, była droga, ale za to słabszej jakości. Teraz jest bardzo dobra jakość. Ale i na świecie jest więcej cebuli. Wyższe zbiory odnotowano w Chinach i Indiach oraz w Brazylii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM