Wysokie ceny malin w hurcie. Wahają się między 5,5-20 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 25 lipca 2016 12:39

Wysokie ceny malin w hurcie. Wahają się między 5,5-20 zł/kg Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny malin w hurcie na terenie całej Polski wahają się między 5,5-20 zł/kg / fot. pixabay

Dla plantatorów malin tegoroczny sezon zapowiada się optymistycznie. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny malin w hurcie na terenie całej Polski wahają się między 5,5-20 zł/kg.

Podczas ostatniej analizy ceny malin wzrosły niemalże na wszystkich monitorowanych przez nas rynkach hurtowych. W tym tygodniu tendencja wzrostowa utrzymała się na dwóch z nich. Na innych trzech ceny malin spadły, a na kolejnych trzech – od tygodnia nie zmieniła się.

Na Warszawskich Broniszach ceny malin w porównaniu do zeszłego tygodnia wzrosły. Obecnie kosztują 10-13 zł/kg. Podczas ostatniej analizy kosztowały 9-14 zł/kg. W Sandomierzu maliny sprzedawane są za 11-12 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Poznaniu spadła cena minimalna jaką można otrzymać za maliny. W tym miejscu owoce kosztują 12-20 zł/kg. Niewielki spadek odnotowaliśmy także w Lublinie, gdzie maliny tydzień temu kosztowały 10 zł/kg, zaś teraz – 9 zł/kg.

W Łodzi wzrosła cena maksymalna jaką można otrzymać. Na tym rynku hurtowym producenci i dystrybutorzy sprzedają owoce za 10-16 zł/kg. We Wrocławiu cena w ciągu tygodnia nie zmieniła się – wynosi 14-16 zł/kg. Podobnie w Bydgoszczy, gdzie maliny kosztują 10-12 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej jeszcze tydzień temu za owoce otrzymać można było 12-14 zł/kg, zaś teraz cena ustabilizowała się i wynosi równe 14 zł/kg. W Rzeszowie zaś spadła – z 11-12 zł/kg na 5,5-10 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 22-25 lipca br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM