Wysokie ceny malin w hurcie. Oscylują między 8-24 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 10 sierpnia 2016 08:32

Wysokie ceny malin w hurcie. Oscylują między 8-24 zł/kg Tegoroczny sezon dla producentów malin okazał się dobry. Ceny – mimo iż odnotowywały sezonowe spadki i wzrosty - utrzymywały stosunkowo wysokie poziomy / fot. pixabay

Tegoroczny sezon dla producentów malin okazał się dobry. Ceny na rynkach hurtowych – mimo iż odnotowywały sezonowe spadki i wzrosty - utrzymywały stosunkowo wysokie poziomy. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl maliny na terenie całego kraju sprzedawane są za 8-24 zł/kg.

Na Warszawskich Broniszach ceny malin nieco wzrosły. Niecały tydzień temu owoce kosztowały 10-14 zł/kg, zaś teraz – 15-18 zł/kg. Na rynku hurtowym w Poznaniu ceny malin biją rekordy. Obecnie kupić je można za 16-24 zł/kg. Równie drogo maliny sprzedawane są we Wrocławiu, gdzie kosztują 20-22 zł/kg. Podczas ostatniej analizy trzeba było za nie zapłacić 16-22 zł/kg.

W Łodzi ceny malin nieco spadły – z 10-11 zł/kg na 8-10 zł/kg. Spadek odnotowaliśmy również na Giełdzie Kaliskiej, gdzie kilogram owoców niecały tydzień temu można było kupić za 14-16 zł/kg, zaś teraz – 12-13 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Bydgoszczy cena malin w ciągu tygodnia nie zmieniła się i wynosi 12-15 zł/kg. W Krakowie owoce można kupić za 10-16 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 8-9 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM