Wysokie ceny czereśni w hurcie. Dochodzą do 17 zł/kg

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska/www.sadyogrody.pl 05 lipca 2017 16:01

Wysokie ceny czereśni w hurcie. Dochodzą do 17 zł/kg fot. pixabay

Wiosenne przymrozki wpłynęły na tegoroczną podaż czereśni na rynku. Owoców jest mało, a ceny wysokie.

Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny czereśni na monitorowanych przez nad rynkach hurtowych wynoszą 8-17 zł/kg. Oznacza to wzrost ceny maksymalnej jaką można otrzymać o 1 zł. 

Na Warszawskich Broniszach kilogram czereśni kosztuje 10-17 zł/kg. Dokładnie tydzień temu owoce były tańsze i kosztowały 8-16 zł/kg. Tendencję wzrostową odnotowaliśmy również w Poznaniu, gdzie obecnie ceny wahają się między 10-14 zł/kg, a podczas ostatniej analizy wynosiły 8-13 zł/kg w zależności od odmiany i jakości.

Na rynku hurtowym w Łodzi producenci i dystrybutorzy sprzedają owoce ze 10-14 zł/kg. W tym przypadku zmieniła się tylko cena minimalna jaką można otrzymać – wzrosła o 1 zł. W Rzeszowie ceny deficytowych w tym roku owoców dochodzą do 12 zł/kg, tak jak w zeszłym tygodniu. Na Giełdzie Kaliskiej odnotowaliśmy wzrost – z 11-12 zł/kg na 10-15 zł/kg. W Bydgoszczy owoce kosztują 8-12 zł/kg. 

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl na Mazowszu na targach i bazarkach czereśnie kosztują średnio 16-18 zł/kg w zależności od odmiany i jakości owoców.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 4-5 lipca br. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM