Wraz ze wzrostem podaży, ceny borówek w hurcie powoli spadają

Autor: www.sadyogrody.pl 30 lipca 2017 12:59

Wraz ze wzrostem podaży, ceny borówek w hurcie powoli spadają fot. shutterstock.com

Sezon borówkowy trwa w najlepsze. Jak w wynika z analizy cenowej przeprowadzonej przez serwis www.sadyogrody.pl, wraz ze wzrostem podaży owoców, zaczynają spadać ceny borówki amerykańskiej na rynkach hurtowych. W niektórych regionach kraju ceny utrzymują poziom ubiegłotygodniowy.

Ceny borówek spadły na rynku hurtowym w Broniszach. Obecnie za kilogram tych owoców trzeba zapłacić 13-16 zł. W ubiegłym tygodniu ceny oscylowały w granicach 14-20 zł/kg.

W Poznaniu za owoce borówki amerykańskiej można aktualnie otrzymać 14-16 zł/kg (podobnie jak w ubiegłym tygodniu). Na rynku hurtowym w Łodzi minimalna cena za owoce borówki wynosi 14 zł/kg, zaś maksymalna 18 zł/kg - podczas ubiegłotygodniowej analizy ceny dochodziły do 20 zł/kg. W Lublinie producenci i dystrybutorzy sprzedają owoce za 16-18 zł/kg.

W Rzeszowie ceny za owoce borówki amerykańskiej utrzymały poziom zeszłotygodniowy - 13 zł/kg. Podobną tendencję zaobserwowaliśmy na Giełdzie Kaliskiej i w Bydgoszczy, gdzie owoce tego gatunku odpowiednio sprzedawane są w cenie 14 zł/kg i 16-18 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 25-26 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM