Włosi przewidują wcześniejsze zakończenie obecnego sezonu sprzedaży jabłek

Autor: sadyogrody.pl/FreshFruitPortal.com 13 lutego 2018 10:30

Włosi przewidują wcześniejsze zakończenie obecnego sezonu sprzedaży jabłek fot. shutterstock

Grupa VOG stwierdziła, że sprzedaż jabłek w sezonie 2017-18 była lepsza niż początkowo oczekiwano, przy cenach na zyskownym poziomach. W połowie sezonu grupa przewidywała także wczesny koniec sezonu, wpływ na to mają silne zeszłoroczne mrozy.

Liczba jabłek w VOG Group spadła o 25% rok do roku, z dużymi spadkami dla wielu odmian, w tym Gali Royal (-15%), Red Delicious (-26%) i Braeburn -34%. Najgorszym trafieniem były zbiory Golden Delicious, które spadły o 45%.

1 lutego zapasy jabłek VOG Consortium spadły o 33% w porównaniu z poprzednim rokiem, odzwierciedlając szybką sprzedaż w ostatnich tygodniach.

"Nasze zapasy jabłek to obecnie tylko 2/3 tego, co było w połowie sezonu 2016/2017, a zapasy Golden Delicious spadły o ponad 50% w porównaniu z ubiegłym rokiem" - powiedział dyrektor VOG Gerhard Dichgans.- "Zapasy Royal Gala zostaną wyczerpane w pierwszych tygodniach marca.”- dodaje.

"Optymistyczne prognozy tworzone na początku sezonu zostały celnie postawione"- "Po trzech latach nadmiernej produkcji i spadku cen, europejski plon o wielkości 9 milionów ton pomógł w odwróceniu trendu, a równowaga na rynku została wreszcie przywrócona"-podaje VOG. Może to stanowić okazję dla zagranicznych producentów jabłek do odzyskania części udziałów rynkowych, które utracili w ostatnich latach - czytamy na Fresh Fruit Portal.

„Pomimo naszych pozytywnych prognoz nawet my zostaliśmy zaskoczeni przez wzrost cen netto i obawialiśmy się, że wpłynie to negatywnie na konsumpcję, coś, co na szczęście się nie wydarzyło". ”W rzeczywistości sprzedaż idzie bardzo dobrze i spodziewamy się wczesnego zakończenia sezonu"- dodał dyrektor VOG.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM