Wietnamczycy chcą kupować polskie jabłka

Autor: Związek Sadowników RP 18 maja 2015 07:50

Wietnamczycy chcą kupować polskie jabłka fot. shutterstock.com

- Wietnamczycy są zainteresowani naszymi jabłkami i chcą je kupować. Aby rozpocząć eksport konieczne jest jednak uzgodnienie wymogów fitosanitarnych - mówi Mirosław Maliszewski, prezes Związki Sadowników RP.

Rosyjskie embargo na import polskich owoców spotęgowało wysiłki działaczy Związku Sadowników RP ukierunkowane na znalezienie nowych, stabilnych rynków zbytu. Prócz „tradycyjnych” kierunków europejskich działania związkowców objęły również Azję i Bliski Wschód. Ich efektem są zaawansowane rozmowy z importerami owoców z Wietnamu.

Prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski był członkiem polskiej delegacji prowadzącej rozmowy w sprawie dopuszczenia sprzedaży jabłek i warunków ich eksportu do Wietnamu.  Delegacji przewodniczył Dariusz Wiraszka, zastępca Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Rozmowy z Wietnamczykami odbyły się w dniach 18-19 marca 2015 r.

- Wietnamczycy są zainteresowani naszymi jabłkami i chcą je kupować. Konieczne jest jednak uzgodnienie wymogów fitosanitarnych, stąd nasze spotkanie. Ustaliliśmy, że za kilka miesięcy przedstawiciele służb fitosanitarnych Wietnamu przyjadą do Polski, by zapoznać się z systemem produkcji jabłek i przygotowywania ich do eksportu. Mamy nadzieję, że już jesienią tego roku polscy sadownicy będą mogli eksportować jabłka do Wietnamu – mówi prezes Związku Mirosław Maliszewski. 

 

Artykuł pochodzi ze strony internetowej Związku Sadowników RP - polskiesadownictwo.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM