Wiceprezes Grupy-Sad: Ceny jabłek w przyszłym sezonie będą wyższe

Autor: www.sadyogrody.pl 25 lipca 2015 12:43

Wiceprezes Grupy-Sad: Ceny jabłek w przyszłym sezonie będą wyższe www.shutterstock.com

- W przyszłym sezonie ceny jabłek będą wyższe, gdyż przetwórcy w minionym sezonie mocno się przeliczyli. Zakładali oni, że na wiosnę kupią większe ilości jabłek niż na jesieni. A okazało się, że jest całkiem odwrotnie. Jabłka, które powinny trafić na przemysł, zostały zagospodarowane przez banki żywności. W związku z tym jabłek na rynku było mniej, co spowodowało wzrost ich cen – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Jarosław Kreczmański, wiceprezes Grupy-Sad.

Jak przyznał Jarosław Kreczmański embargo bardzo wpłynęło na działalność grupy. – Rynek rosyjski był dla nas kluczowy. W związku z brakiem możliwości eksportu do Rosji zaczęliśmy pozyskiwać nowe rynki. Dzisiaj nasze jabłka eksportujemy do Indii, Singapuru, Turcji i na Białoruś. Główne odmiany, które tam wysyłamy to ‘Idared’, ‘Elisa’ i ‘Gloster’ – dodał.

Grupa –Sad zajmuje się również produkcją soków NFC pod marką Apple King. – Nasze soki Apple King sprzedajemy zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, m.in. do Chin i Singapuru – mówi wiceprezes Grupy-Sad.

Grupa producentów owoców i warzyw Grupa-Sad powstała w 2010 roku, obecnie dysponuje sześcioma komorami chłodniczymi, w każdej z nich można przechowywać 2 tys. ton jabłek.

Grupa-Sad działa w Magnuszewie, w województwie mazowieckim. Obecnie grupa liczy 17 członków. Główną specjalnością grupy są jabłka, ale w ofercie ma również inne owoce i warzywa, w zależności od sezonu. Grupa-Sad dysponuje także własną bazą transportową. W sezonie zatrudnia około 30 pracowników, a poza sezonem około 6-7 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM