Wicepremier Piechociński chce potrojenia liczby polskich eksporterów

Autor: PAP 24 września 2015 08:58

Zdaniem wicepremiera ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, musimy potroić liczbę eksporterów, żeby zabezpieczyć dla nas jeszcze więcej pracy, przyciągać nowoczesny przemysł i rozwijać e-gospodarkę.

"Z wielką dynamiką wchodzimy na nowe rynki, ale robimy to z pokorą. Trzeba co najmniej potroić liczbę eksporterów, którzy mają odwagę wyjść na rynek europejski, a za chwilę na światowy po to, aby zabezpieczyć nam jeszcze więcej pracy i chleba, przyciągać i koncentrować w Polsce nowoczesne przemysły, aby obok tradycyjnych dziedzin wyrastała e-gospodarka, która przeniesie nas w nowy wiek globalnej rywalizacji gospodarczej" - podkreślił wicepremier.

Minister mówił również o polskich sukcesach gospodarczych ostatnich 25 lat, do których według niego w znacznej mierze przyczynili się eksporterzy.

"My Polacy mamy powody do satysfakcji za ostatnie 25 lat. Kilkanaście lat temu, na początku procesu gonienia czołówki europejskiej udział eksportu w polskim PKB wynosił 19 proc. W zeszłym roku było to już 42 proc., a w roku 2020 jeśli niczego nie popsujemy i będziemy mnożyć liczbę dobrych ambasadorów, będzie to ponad 60 proc. PKB" - zaznaczył Piechociński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM