Wiceminister rozwoju: Polskie jabłka coraz bliżej indyjskiego rynku

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 04 maja 2016 16:09

Wiceminister rozwoju: Polskie jabłka coraz bliżej indyjskiego rynku Radosław Domagalski-Łabędzki, wiceminister rozwoju. Fot. PTWP

Radosław Domagalski-Łabędzki, wiceminister rozwoju uważa, że szansę na duży sukces w Indiach mają polskie warzywa i owoce. Obecnie toczą się rozmowy w zakresie eksportu do Indii polskich jabłek.

W ramach polskiej misji gospodarczej, która w lutym br. spotkała się z rządem indyjskim i przedsiębiorcami, rozmawiano m.in. o rozszerzeniu współpracy w zakresie eksportu do Indii polskich produktów spożywczych.

Radosław Domagalski-Łabędzki, wiceminister rozwoju przyznaje, że podczas misji gospodarczej rozmawiano z podmiotami, które są potencjalnie zainteresowane współpracą w zakresie eksportu polskich jabłek. 

– Myślę, że możemy liczyć na ich wizytę. Będą mogli zapoznać się z ofertą i potencjałem naszego rynku jabłek. Jesteśmy jednym z największych eksporterów na świecie, więc mamy skalę, dobry produkt i infrastrukturę, czyli to, czego indyjska strona potrzebuje – podkreśla Radosław Domagalski-Łabędzki. 

Zaznacza, że Ministerstwo Rozwoju jest obecnie w kontakcie z indyjskimi podmiotami, które mogłyby być odbiorcami naszych jabłek, są to już więc kwestie rozmów biznesowych. 

– Spotkania, które niebawem odbędą się w Polsce, bardziej są związane z ofertą, niż z barierami czy kwestiami technicznymi. Jeśli chodzi o eksport jabłek, Indie są jednym z najbardziej perspektywicznych rynków ze względu na niską produkcję własną, ogromny potencjał, upodobania klientów i małą konkurencję – tłumaczy wiceminister rozwoju.

Więcej na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM