Wiceminister rozwoju: Musimy eksportować przetwory, a nie tylko surowce

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 02 września 2016 10:10

Wiceminister rozwoju: Musimy eksportować przetwory, a nie tylko surowce Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju, Fot. Ministerstwo Rozwoju

- Sprzedajemy borówki, jagody, ale znacznie mniej sprzedajemy tego, co jest najcenniejsze, czyli produktów przetworzonych. W jaki sposób można wydłużyć ten łańcuch korzyści, tak aby przetworzona żywność stanowiła o wartości naszego eksportu? To jest problem, z którym musimy sobie dzisiaj poradzić – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

– A zatem przetwórstwo – sprawianie, aby produkty nie wychodziły od nas w najprostszej postaci, ale w jak najbardziej skomplikowanej i złożonej. Ten przechowywany, ten długo przechowywany produkt i to, w jaki sposób do tego dochodzi, jest tym wyzwaniem, przed którym dzisiaj stoimy – tłumaczy Jadwiga Emilewicz.

Podkreśla, że już dzisiaj widzimy, że po szybkiej ścieżce, a zatem dzięki takiemu szybkiemu programowi w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, mamy 15 projektów zatwierdzonych do realizacji właśnie związanych z przetwórstwem owocowo-warzywnym, z przetwórstwem spożywczym.

– A zatem to co musimy zrobić, to sprawić, aby polskie produkty nie tylko trafiały prosto z pola na stół, ale aby między tym polem a stołem wydarzyło się wiele rzeczy technologicznie interesujących, które sprawią, że polska żywność trafi na stoły nie tylko europejskie ale i dalej, znacznie dalej – za Europę – podsumowuje Jadwiga Emilewicz.

Więcej na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM