Wiceminister Nalewajk: Polskie jabłka mogą trafić do Azerbejdżanu

Autor: portalspozywczy.pl / PAP 15 grudnia 2014 17:07

Wiceminister Nalewajk: Polskie jabłka mogą trafić do Azerbejdżanu Tadeusz Nalewajk, wiceminister rolnictwa

Polska ma do zaoferowania Azerbejdżanowi wysokiej jakości produkty rolno-spożywcze, w tym drób, mleko i owoce, a przede wszystkim jabłka - powiedział w poniedziałek w Baku wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk.

"Azerbejdżan został przez nasz rząd wytypowany jako jeden z rynków, na których chcemy dywersyfikować nasz eksport" - powiedział Nalewajk, który do stolicy Azerbejdżanu przybył w delegacji z wicepremierem i ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim.

"Jabłka, drób i mleko - lepszych od nas w Europie na tych rynkach nie ma" - podkreślił Nalewajk.

"Musimy jeszcze dogadać się i podpisać porozumienie między naszą Państwowa Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa i azerbejdżańskim odpowiednikiem Państwową Służbą Fitosanitarną celem wzmocnienia współpracy między instytucjami" - wskazał.

Zauważył, że bardzo ważne jest zorganizowanie w Baku Polsko-Azerbejdżańskiego Forum Biznesu, na które z Polski przyjechało około 60 przedstawicieli różnych firm z branży budowlanej, transportowej, spożywczej, w tym mleczarskiej i sadowniczej, energetycznej, przemysłu obronnego i chemicznego. "My jesteśmy po to, żeby ustalić procedury administracyjne, a później do danego kraju wchodzi biznes, co umożliwia pracę przedsiębiorcom" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM