W polskich sklepach dostępne są owoce MiniKiwi z SGGW

Autor: www.sadyogrody.pl/www.sggw.pl 08 października 2015 13:13

W polskich sklepach dostępne są owoce MiniKiwi z SGGW Odmiana MiniKiwi 'Bingo' dostępna w polskich sklepach/ fot. sggw.pl

Wyhodowana w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i uprawiana w okolicach Grójca odmiana MiniKiwi ‘Bingo’, po raz pierwszy pojawiła się w polskich sklepach. To przykład współpracy naukowców z otoczeniem gospodarczym.

Rok 2015 jest drugim sezonem, w którym do polskich sklepów trafiła odmiana ‘MiniKiwi’ (Actinidia arguta). Owoce są mniejszą wersją popularnego kiwi, ale zasadnicza różnica tkwi w skórce, która jest jadalna. MiniKiwi hodowane są bez ochrony chemicznej i zawierają składniki prozdrowotne.

Jest bardzo prawdopodobne, że nowa odmiana kiwi znajdzie uznanie konsumentów. Dzięki promocji owoców MiniKiwi przez pracowników naukowych z SGGW, uprawa tej oryginalnej rośliny zyskuje w naszym kraju coraz więcej zwolenników.

Projekt badawczy dotyczący Actinidia arguta realizowany jest na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu przez zespół dr. hab. Piotra Latochy i finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Ma na celu opracowanie optymalnej technologii towarowej uprawy tej rośliny i wybór najlepszej odmiany. 

Powinno to w jeszcze większym stopniu przyczynić się do rozpowszechnienia uprawy tych nie tylko smacznych, lecz także niezwykle wartościowych owoców. Już teraz w różnych regionach Polski powstają kolejne plantacje MiniKiwi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM