W. Boguta o embragu: Każdy kryzys wyzwala dobrą energię (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 05 października 2015 09:51

W. Boguta o embragu:  Każdy kryzys wyzwala dobrą energię (video) Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Producentów Owoców i Warzyw/ fot. PTWP

- Branża owocowo-warzywna doskonale sobie poradziła z rosyjskim embargiem. W ubiegłym sezonie cała produkcja została sprzedana, a nawet można mówić o pewnym globalnym wzroście eksportu - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Zdaniem Witold Boguty, każdy kryzys wyzwala pewną energię, mobilizuje do działania i tak się stało tym razem. - Dowodem na to niech będzie np. inspekcja chińska, która ostatnio  sprawdzała w jaki sposób w Polsce sadownicy produkują jabłka. Mamy nadzieję, że po tej szczegółowej kontroli chiński rynek się otworzy dla polskich jabłek, podobnie jak ostatnio rynek wietnamski – mówi szef KZGPOiW.

Jego zdaniem, kryzys wywołany przez rosyjskie embargo zdynamizował również pewne procesy w zakresie organizowania się producentów. - W ciągu kilku ostatnich miesięcy powstały trzy konsorcja zrzeszające grupy producentów jabłek – co oznacza dalszą koncentrację podaży i szansę na funkcjonowanie tych owoców na dalekich rynkach. Trzeba przyznać, że w pewnym zakresie kryzys wywołany rosyjskim embargiem był impulsem rozwojowym dla sektora – dodaje Witold Boguta. 

W sierpniu 2014 roku Rosja wprowadziła embargo na produkty rolno-spożywcze z UE w odpowiedzi na unijne sankcje nałożone na Moskwę z powodu jej agresywnej polityki wobec Ukrainy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM