Unię Owocową odwiedziła delegacja z ambasady Chińskiej Republiki Ludowej (zdjęcia)

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 11 października 2016 16:00

W dniu 7 października br. Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw Unia Owocowa miało zaszczyt gościć delegację z Ambasady ChRL w Polsce pod przewodnictwem Pana Ambasadora Xu Jiana.

Gośćmi Stowarzyszenia i Laboratorium UO-Technologia z siedzibą w Słomczynie, byli pracownicy Ambasady wraz z rodzinami, których przywitali Prezes Stowarzyszenia pan Waldemar Żółcik, Wiceprezesi Sławomir Kędzierski i Arkadiusz Gaik oraz Dyrektor ds. Badań i rozwoju Laboratorium UO-Technologia pan Maciej Bartoń, a także Pani Anna Somorowska z Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Podczas warsztatów naukowo-edukacyjnych, obecni dorośli i dzieci mogli zbadać twardość jabłek, zawartość cukru w poszczególnych owocach, a także zmierzyć pH soku z jabłek.
Bardzo dużym zainteresowaniem uczestników warsztatów cieszyła się ręczna tłocznia do wyciskania soku z jabłek.

Po odbytych zajęciach w budynku Laboratorium UO-Technologii wszyscy udali się do sadu, aby zrywać i smakować polskie jabłka. Po napełnieniu skrzynek, delegacja udała się do Pałacu w Kobylinie, gdzie po przywitaniu chlebem i solą przez Zespół Folklorystyczny Wieniawa ludowymi przyśpiewkami, wszyscy zasiedli do wspólnego obiadu.

W pałacu odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których można było zagnieść pierogi i skosztować naleśników z jabłkami, a także wykonać torbę z ludowymi motywami Mazowsza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM