Unia Owocowa: Naszymi jabłkami interesują się kontrahenci z całego świata

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 14 czerwca 2016 16:05

Unia Owocowa: Naszymi jabłkami interesują się kontrahenci z całego świata Waldemar Żółcik, prezes Unii Owocowej

- Naszymi jabłkami interesują się kontrahenci praktycznie z całego świata, jednak można by powiedzieć, że „co kraj, to inny smak” co oznacza, że musimy dokonać pewnych zmian w naszych sadach, przechowywaniu i przygotowaniu naszych jabłek dla nowych klientów, aby zrealizować ich potrzeby i zostali naszymi stałymi odbiorcami– mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Waldemar Żólcik, prezes Unii Owocowej.

Jak mówi Waldemar Żółcik, głównie w wyniku embarga w bieżącym sezonie jabłka sprzedają się wolniej, niż w latach poprzednich, więc jest ich trochę więcej w przechowalniach niż średnio w analogicznych okresach lat poprzednich. Jest tak jednak także w innych krajach europejskich.

Dodaje, że więcej też trafia ich do przetwórstwa, które jest zainteresowane naszymi jabłkami, chociażby ze względu na ich walory aromatu i smaku, jednak należy podkreślić, że oferowane przez przetwórców ceny nie rekompensują kosztów produkcji jabłek.

- Nasze jabłka są zdrowe, mają niepowtarzalne walory smakowe i unikalny aromat, są też produkowane w sposób bezpieczny dla konsumentów. Jest to jednak produkcja pod chmurką i niestety, ale pogoda wiosną i latem 2015 spowodowała, że jabłka zebrane jesienią 2015 są o wiele mniej trwałe niż zazwyczaj – przyznał.

Według niego, każdy nowy otwarty rynek, to kolejna szansa dla naszych jabłek. A na pewno tak duży rynek jak rynek chiński, to odpowiednio ogromna szansa! - zapewnia Waldemar Żółcik.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM