"Unia Owocowa" ma nowego prezesa

Autor: www.sadyogrody.pl 30 czerwca 2015 13:25

Jolanta Kazimierska zrezygnowała z kierowania Stowarzyszeniem Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw "Unia Owocowa". Nowym prezesem został Waldemar Żółcik.

Waldemar Żółcik to inżynier rolnik i ekonomista, związany z branżą sadowniczą. Przedsiębiorca z. Jest współtwórcą i szefem rodzinnej firmy Activ oraz jednym z liderów Grupy Producentów Owoców Fruit Family Sp. z o. o. w Sadkowie Szlacheckim.

Activ jest firmą rodzinną, której działalność jest skupiona wokół sadownictwa. Kiedyś były to tylko uprawy i sady, później doszedł eksport jabłek na rynki zagraniczne. Niedawno działalność poszerzyła się o produkcję naturalnego mętnego soku. Soki NFC pasteryzowane Royal Apple są dostępne w opakowaniach bag-in-box o pojemności 3l i 5 l oraz w szklanych butelkach - 750ml, 330ml, 200ml. Zakład produkcyjny mieści się w Belsku Dużym k. Grójca.

Stowarzyszenie Unia Owocowa ma swoją siedzibę w Słomczynie k. Grójca. Powstało w 2010 roku i od tego czasu wspiera przejrzyste zasady eksportu poprzez doradztwo prawno-ekonomiczne, aż po promocję polskiej żywności i upowszechnienie nowoczesnych standardów jakościowych. Poza działaniem na rzecz eksportu, celem naszej organizacji jest wspieranie polskich producentów i dystrybutorów owoców i warzyw oraz reprezentowanie ich interesów zarówno kraju jak i za granicą. Stowarzyszenie prowadzi również działania na rzecz grup producentów. Współpracuje także z licznymi organizacjami, takimi jak: Związek Sadowników RP, Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM