Ukraina zwiększa eksport pomidorów do UE. Podbiją polski rynek?

Autor: fruit-inform.com / wschodnik.pl 20 września 2016 08:33

Ukraina zwiększa eksport pomidorów do UE. Podbiją polski rynek? fot. pixabay.com

Od stycznia br. Ukraina prawie 10-krotnie zwiększyła eksport pomidorów do krajów UE -  podaje fruit-inform.com. Głównymi odbiorcami jest Polska i Łotwa.

W okresie styczeń - sierpień 2016 roku na rynek europejski trafiło 2,3 tys. ton ukraińskich pomidorów. Dla porównania, przez pierwsze 8 miesięcy poprzedniego roku Ukrainie udało się wyeksportować do krajów Unii Europejskiej zaledwie 243 ton.

Jak podaje serwis wschodnik.pl, w najbliższym czasie kombinaty cieplarniane Ukrainy planują wznowić eksport pomidorów do Polski. 

Ukraińskie szklarnie oferują obecnie pomidory po 0,18-0,20 euro za kilogram, a według specjalistów hurtowego rynku produktów rolniczych „Szuwar” ds. eksportu, taka cena jest bardzo atrakcyjna dla polskich hurtowni.

W zeszłym roku właśnie we wrześniu i październiku Ukraina eksportowała do Polski około 2 tysięcy ton pomidorów. We wrześniu i październiku 2015 roku Ukraina zajęła nawet drugie miejsce na liście dostawców pomidorów do Polski, pozostawiając w tyle Hiszpanię i Włochy – największych producentów pomidorów w UE. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM