Ukraina zwiększa eksport borówek do krajów unijnych

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 05 października 2016 14:23

Ukraina zwiększa eksport borówek do krajów unijnych Ukraina w bieżącym roku wyeksportowała łącznie około 1200 ton borówek amerykańskich – czyli o 3,5 razy więcej niż w ubiegłym sezonie. / fot. shutterstock

Ukraina w bieżącym roku wyeksportowała łącznie około 1200 ton borówek amerykańskich – czyli o 3,5 razy więcej niż w ubiegłym sezonie. Według statystyk największym odbiorcą ukraińskich borówek były kraje unijne – informuje fruit-inform.com.

Latem bieżącego roku do krajów Unii Europejskich trafiło około 700 ton borówek amerykańskich pochodzących z Ukrainy (rok wcześniej było to 300 ton). Najwięcej owoców trafiło do Wielkiej Brytanii i Holandii.

Wzrost eksportu borówek ma odzwierciedlenie w stale rosnącym popycie na ukraińskie owoce, które mimo rosnącej produkcji w kraju, wciąż pozostają na wysokich poziomach cenowych. Póki co produkcja borówek szacowana jest na około 1000 ha, jednak z roku na rok areał upraw stale rośnie.

Ukraińscy producenci liczą, że eksport również będzie rósł. Na rynku wewnętrznym popyt jest mniejszy, co spowodowane jest wysokimi cenami owoców dla ukraińskich konsumentów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM