Ukraina znosi cła przywozowe na owoce i warzywa

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 30 grudnia 2015 12:34

Ukraina znosi cła przywozowe na owoce i warzywa Ukraina zrezygnowała z dodatkowych ceł przywozowych. Prawo to wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 roku/ fot. shutterstock

Ukraina zrezygnowała z dodatkowych ceł przywozowych. Prawo to wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 roku. Jaki będzie miało wpływ na ukraiński rynek warzyw i owoców? – czytamy w serwisie fruit-inform.com.

Póki co trudno jednoznacznie oszacować jaki wpływ będzie miało zniesienie ceł przywozowych na rynek owoców i warzyw na Ukrainie. Pewne jest, że zauważyć będzie można wzrost importu spowodowany zniesieniem wspominanych ceł, jednak nie musi to spowodować spadków cen owoców i warzyw.

Nowe przepisy będą miały również wpływ na sytuację ukraińskich producentów. Próby podwyżek cen w końcówce sezonu, gdy znacznie spada podaż produktów, będą prowokowały do wzrostu importu.

Warto również pamiętać o zmianach w wysokości podatku VAT dla producentów rolnych, o porozumieniu o wolnym handlu między UE i Ukrainą oraz o balansie podaż - popyt. Istotnie ważnym czynnikiem regulującym rynek owoców i warzyw w dalszym ciągu pozostaje kondycja ukraińskiej hrywny. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM