Ukraina w dalszym ciągu ogranicza import jabłek. Głównie z Polski

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 30 marca 2016 08:21

Ukraina w dalszym ciągu ogranicza import jabłek. Głównie z Polski Ukraina w dalszym ciągu ogranicza import jabłek. W lutym wolumen wwozu jabłek był o połowę mniejszy niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej / fot. shutterstock

Ukraina nadal ogranicza import jabłek. W lutym wolumen wwozu jabłek był o połowę mniejszy niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej – informuje fruit-inform.com.

W lutym 2016 r. Ukraina zaimportowała około 5 tys. ton jabłek, podczas gdy rok temu wielkość importu wynosiła 10 tys. ton owoców. W okresie od lipca do lutego w sezonie 2015/2016 import jabłek na Ukrainę wyniósł nieco ponad 9,2 tys. ton w porównaniu do 31 tys. ton jabłek w analogicznym okresie rok wcześniej. Od początku sezonu Ukraina ograniczyła o 3,4 razy ilość zamówień.

Warto podkreślić, że głównym dostawcą jabłek na ukraińskim rynku w bieżącym sezonie jest Polska, która wwozi około 98 proc. importowanych jabłek.

Ograniczenie importu jabłek związane jest z dewaluacją hrywny, przez którą produkty zagraniczne są dużo droższe. Ponadto na rynku jabłek dostępna jest duża ilość krajowych owoców. W tym sezonie znacząco spadł również eksport ukraińskich jabłek z powodu embarga. W rezultacie krajowi sadownicy są zmuszeni do sprzedaży owoców na krajowym rynku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM