Ukraina testuje szlak eksportowy do Chin z pominięciem Rosji

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 07 stycznia 2016 12:04

Ukraina testuje szlak eksportowy do Chin z pominięciem Rosji 15 stycznia wyruszy z Ilijczewska koło Odessy do Chin 20 wagonów trasą, która będzie omijała Rosję/ fot. shutterstock

15 stycznia wyruszy z Ilijczewska koło Odessy do Chin 20 wagonów trasą, która będzie omijała Rosję. Władze Ukrainy chcą przetestować alternatywną trasę pozwalającą na uniezależnienie się od Federacji Rosyjskiej, która w zależności od sytuacji politycznej nie wpuszcza na swoje terytorium poszczególnych towarów – podaje fruit-inform.com.

Pierwsza część trasy obejmuje Morze Czarne, przez które przepłyną kontenery do Gruzji. Później koleją przemierzą Kaukaz. Później kontenery zostaną załadowane na statek w Azerbejdżanie i przepłyną przez Morze Kaspijskie. Ostatni odcinek zostanie przemierzony pociągiem z Kazachstanu do Chin.

Ukraińskie media podkreślają testowy przejazd, jednak faktem jest że połączenie będzie uwzględniać więcej niż jeden rodzaj transportu. Jeżeli próba powiedzie się ten szlak może być wykorzystywany przez eksporterów z Zachodniej i Centralnej Europy na przewóz towarów do Chin. Mogliby skorzystać na nim również polscy eksporterzy jabłek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM