Ukraina: Spadek eksportu orzechów włoskich

Autor: www.fresh-market.pl/www.sadyogrody.pl 15 kwietnia 2015 09:24

Ukraina wysyła coraz mniej orzechów włoskich pomimo, że poziom produkcji pozostaje dość stabilny. Średnioroczne zbiory orzechów włoskich na Ukrainie kształtują się na poziomie 80-90 tys. ton - podaje serwis fresh-market.pl

Produkcja w 2014 roku oszacowana została na około 85 tys. ton, czyli nie odbiegła ona od średniej wieloletniej. Krajowa konsumpcja tych orzechów jest zmienna i ściśle uzależniona przede wszystkim od ekonomicznej sytuacji ukraińskich konsumentów. W 2014 roku oszacowano poziom lokalnej konsumpcji na około 25 tys. ton.

Jeśli zaś chodzi o eksport ukraińskich orzechów, według ostatnich danych, w roku 2013 ukraiński eksport orzechów włoskich wyniósł łącznie 31,4 tys. ton - to jest o 35 proc. mniej wobec danych za rok wcześniejszy, kiedy to wyeksportowano w sumie niecałe 48,3 tys. ton.

Najwięcej orzechów, w omawianym roku Ukraińscy eksporterzy wysłali do Iraku – prawie 7,0 tys. ton oraz do Turcji – 3,7 tys. ton. Dokładnie 3,0 tys. ton to eksport do Iranu, 2,5 tys. ton do Francji oraz 2,0 tys. ton do Rumunii i Rosji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM