Ukraina: Planowany jest trzykrotny wzrost eksportu jabłek

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 07 września 2016 15:28

Ukraina: Planowany jest trzykrotny wzrost eksportu jabłek Ukraiński minister polityki rolnej szacuje, że Ukraina wyeksportuje w bieżącym roku trzy razy więcej jabłek niż w 2015 roku. / fot. A.Gwara

Ukraiński minister polityki rolnej szacuje, że Ukraina wyeksportuje w bieżącym roku trzy razy więcej jabłek niż w 2015 roku. Impulsem do rozwoju eksportu było uruchomienie wysyłek do Indonezji – podaje fruit-inform.com.

Porozumienie o współpracy w rolnictwie między Ukrainą a Indonezją umożliwiło uruchomienie eksportu. Początkowo do Indonezji trafiło 500 ton ukraińskich jabłek.

Jak mówił minister, ukraińscy sadownicy produkują średnio 1,2 mln ton jabłek rocznie w związku z czym są w stanie zaspokoić popyt na jabłka w Indonezji. Ponadto Ukraina eksportuje swoje owoce po cenach znacznie niższych od tych, po których Indonezja kupowała jabłka na innych rynkach zagranicznych. 

Ukraińskie jabłka trafiły już na rynek libijski i do Indonezji. W niedalekiej przyszłości planowane jest uruchomienie eksportu do Egiptu, Iranu i ZEA. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM