Ukraina ogranicza import jabłek. W tym tych pochodzących z Polski

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 29 lutego 2016 15:31

Ukraina ogranicza import jabłek. W tym tych pochodzących z Polski W styczniu bieżącego roku Ukraina ograniczyła import jabłek o 2,2 razy w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej/ fot. shutterstock

W styczniu bieżącego roku Ukraina ograniczyła import jabłek o 2,2 razy w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. W tym roku zaimportowano w styczniu 3 tys. ton jabłek, zaś rok temu było to 6,6 tys. ton – informuje fruit-inform.com.

Od początku sezonu 2015/2016 wielkość wwozu jabłek na Ukrainie spadła 4,6 razy, co oznacza, że zostało zaimportowane około 5 tys. ton jabłek. W sezonie 2014/2015 import wyniósł 21 tys. ton owoców tego gatunku. Jabłka importowane były z krajów Unii Europejskiej, w szczególności z Polski.

Znaczna redukcja dostaw w bieżącym sezonie związana jest z dużą ilością krajowych jabłek, które są dużo tańsze niż importowane. Obecnie lokali sadownicy sprzedają jabłka za 0,18-0,40 euro/kg, podczas gdy ceny tych pochodzących z importu zaczynają się od 0,33 euro/kg. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM