Ukraina: Ceny warzyw średnio cztery razy wyższe niż rok temu

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 08 października 2015 11:33

Ukraina: Ceny warzyw średnio cztery razy wyższe niż rok temu Na Ukrainie odnotowano wzrost cen warzyw, które są średnio czterokrotnie wyższe niż rok temu/ fot. shutterstock

Na Ukrainie odnotowano wzrost cen warzyw, które są średnio czterokrotnie wyższe niż rok temu. Najdroższa jest biała kapusta a jej ceny na rynkach hurtowych są aż 6,1 razy wyższe niż w zeszłym sezonie - podaje fruit-inform.com.

Czterokrotnie wyższe są również ceny marchwi, natomiast cebula podrożała o około 3,5 razy w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem. Buraki ćwikłowe są 2,7 razy droższe w relacji rok do roku.

Ceny ziemniaków na ukraińskich rynkach hurtowych wzrosły o 58,8 proc. i są o 1,5 razy wyższe w porównaniu do cen sprzed roku. Jednak jak się okazuje, eksperci oczekują dalszych ich wzrost. Na wysokie ceny wpłynęły niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto wzrost cen wiąże się z ze złą sytuacją ekonomiczną producentów, którzy na skutek kilku nieudanych sezonów, mają problemy z bieżącym finansowaniem produkcji. Powodem jest także dewaluacja hrywny i brak taniego finansowania bankowego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM