Ukraina: Ceny jabłek w Kijowie osiągają ubiegłoroczny poziom

Autor: www.sadyogrody.pl/www.fruit-inform.com 01 września 2016 11:00

Ukraina: Ceny jabłek w Kijowie osiągają ubiegłoroczny poziom Od poprzedniego tygodnia jabłka w Kijowie stały się tańsze o około 27-30 proc. / fot. shutterstock.com

Obecnie jabłka na rynku hurtowym w Kijowie sprzedawane są po zeszłorocznych cenach – informuje serwis www.fruit-inform.com.

Od poprzedniego tygodnia jabłka w Kijowie stały się tańsze o około 27-30 proc. Obecnie ceny tych owoców wahają się od 6-8 UAH/kg (0.21-0.28 euro/kg), w zależności od jakości i odmiany. Sprzedawcy są zmuszeni do obniżania cen ze względu na dość wysoką podaż owoców sezonowych i umiarkowany popyt na jabłka.

Tymczasem ceny jabłek na innych rynkach hurtowych w Ukrainie są nadal wyższe w porównaniu do poprzedniego roku. Sprzedawcy na Rynku Hurtowym Szuwar we Lwowie oferują swoje jabłka za 6-10 UAH/kg (0.21-0.35 euro/kg), wobec 4 UAH/kg (0,16 euro/kg) w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Na rynku hurtowym w obwodzie Chersońskim ceny jabłek wahają się w przedziale od 8-12 UAH/kg (0.28-0.42 euro/kg). W 2015 roku pod koniec lata jabłka sprzedawano za 5 UAH/kg (0,20 euro/kg). Należy również zauważyć, że ceny we Lwowie i obwodzie Chersońskim nie zmieniają się w porównaniu z ubiegłym tygodniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM